Jak zapłacić mniej za ubezpieczenie ciągnika siodłowego?
Ubezpieczenie ciągnika siodłowego to niemały wydatek, więc wielu przedsiębiorców zastanawia się jak zaoszczędzić na OC. Jeśli Ty też nie lubisz przepłacać i szukasz patentów na tańsze OC - zapraszamy Cię do przeczytania tego artykułu. Wyjaśniamy w nim, co wpływa na koszt OC ciągnika i dajemy kilka wskazówek, dzięki którym będziesz mógł zaoszczędzić
Pamiętaj o terminach kończących się polis!
Na samym początku warto zaznaczyć, że OC ciągnika siodłowego jest obowiązkowe i...nie ma możliwości, by uniknąć płatności. UFG na bieżąco kontroluje stan polis, a za każdą wykrytą przerwę w ubezpieczeniu, nakłada karę. Zatem, bardzo ważne jest, byś pilnował terminów kończących się polis. Oczywiście, możesz też rozpocząć współpracę z brokerem ubezpieczeniowym (ta jest całkowicie bezpłatna), który będzie przypominał Ci o ubezpieczeniu. A jeśli masz flotę pojazdów, to broker postara się, byś mógł płacić za OC ciągników siodłowych w jednym terminie.
Porównuj oferty na OC ciągnika siodłowego
Jeśli zależy Ci wyłącznie na OC ciężarówki i ciągnika siodłowego to nie ma sensu przepłacać. W końcu, zakres polisy jest w takim przypadku odgórnie ustalony. Natomiast, jeśli chodzi o cenę to warto byś wiedział, że każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma odmienną politykę cenową. A to oznacza, że między jedną a drugą ofertą może być spora różnica. Właśnie dlatego polecamy współpracę z brokerem ubezpieczeniowym. Specjalista zorientuje się ile kosztuje ubezpieczenie ciągnika siodłowego w poszczególnych Towarzystwach (najtańsze można dostać już nawet za 2800 złotych!) i zaproponuje Ci korzystną ofertę ubezpieczenia.
Jeździj ostrożnie
Cena OC ciągnika siodłowego jest uzależniona od wielu czynników, w tym również od historii jazdy. Innymi słowy, jeśli jesteś bezkolizyjnym kierowcą, możesz liczyć na tanie ubezpieczenie ciągnika siodłowego. Natomiast w sytuacji, gdy masz na swoim koncie parę szkód, koszt może znacznie wzrosnąć. Towarzystwa Ubezpieczeniowe uznają bowiem, że ryzyko spowodowania kolejnej stłuczki jest wysokie i będą chciały się zabezpieczyć i cena polisy ciągnika siodłowego będzie wyższa niż standardowo.
Rozsądnie dobierz dodatkowe ubezpieczenie
W wielu przypadkach oc na ciągnik siodłowy nie wystarczy. W końcu, pojazdy te bardzo często wyruszają w długie trasy, są mocno eksploatowane i narażone na wiele niebezpieczeństw. Dobrze jest więc pomyśleć o rozsądnym ubezpieczeniu ciągnika siodłowego. Przy czym, zakres ochrony warto przemyśleć. Przykładowo, jeśli pojazdem poruszasz się jedynie na trasach krajowym, to nie musisz kupować aż bogatego pakietu assistance jak w przypadku wyjazdów zagranicznych. Wybrane rodzaje ubezpieczenia ciągnika siodłowego powinny być więc dopasowane do specyfiki Twojej działalności i do zakładanego przez Ciebie budżetu. Jeśli potrzebujesz porady w kwestii ochrony ciągnika siodłowego - skontaktuj się z nami telefonicznie lub online za pomocą formularza kontaktowego!
Czy warto wykupić AC dla ciągników siodłowych?
AC ciągnika siodłowego to rozsądna opcja. Co prawda to ubezpieczenie ciągnika siodłowego droższe jest od OC, ale za to stanowi ochronę na wypadek uszkodzenia pojazdu (nawet z winy kierowcy) czy kradzieży ciągnika siodłowego. To bardzo ważne warianty, bo ciągniki siodłowe są dosyć mocno eksploatowane i nie jest trudno, by doszło do szkody z ich udziałem. Biorąc więc pod uwagę, jak drogie są ciągniki siodłowe, warto pomyśleć o zabezpieczeniu. Dzięki polisie AC w razie zniszczenia ciągnika siodłowego, ubezpieczyciel wypłaci stosowną rekompensatę.
Masz więcej ciągników siodłowych? Postaw na ubezpieczenie flotowe
Firmy ubezpieczeniowe honorują Klientów, którzy kupują więcej polis i proponują dodatkowe zniżki na ubezpieczenie pojazdu. Zatem, jeśli masz co najmniej 5 samochodów to możesz zdecydować się na podpisanie umowy generalnej i mieć tańsze ubezpieczenie ciągnika siodłowego. W ViaBrokers wygląda to następująco:
- przygotowanie wszystkich pojazdów, które mogą zostać objęte umową flotową,
- wysłanie zapytania do różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych,
- negocjowanie składek i porównanie ofert otrzymanych od ubezpieczycieli,
- rekomendacja najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia.
Kalkulator ubezpieczenia ciągnika siodłowego
Jak już wspominaliśmy, cena ubezpieczenia ciągnika siodłowego jest uzależniona od kilku czynników. W związku z tym trudno jest znaleźć kalkulator ubezpieczenia ciągnika siodłowego - a, nawet jeśli taki pojawi się w sieci, to warto zdawać sobie sprawę z tego, że ten może być niedokładny. Właśnie dlatego najlepiej jest skontaktować się z brokerem ubezpieczeniowym, który nie tylko znajdzie najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia, ale też dopasuje ją do specyfiki Twojej branży. Wyślij formularz kontaktowy i poznaj cenę polisy dla jednego ciągnika siodłowego lub całej floty.
Najczęściej zadawane pytania